تنها 25 درصد کاربران اینستاگرام از امکان ارسال پیام محرمانه Instagram Direct استفاده می‌کنند

سرانجام اینستاگرام آماری واقعی درباره‌ی سرویس Instagram Direct منتشر کرد. این سیستم راهی برای فرستادن محرمانه‌ی تصویر به یک شخص است و دیگران نمی‌توانند تصویر را مشاهده کنند.

برای مشاهده ی ادامه ی خبر به ادامه ی مطلب برود


نا بر گزارش منتشرشده در وبسایت Fortune، در طول ماه گذشته‌ی میلادی 25 درصد از کاربران اینستاگرام با استفاده از سرویس Direct نسبت به ارسال و یا دریافت پیام اقدام کرده‌اند. با اینکه 25 درصد مقدار کمی به نظر می‌رسد اما همین میزان درصد، 45 میلیون از کاربران اینستاگرام را شامل می‌شود که رقم بسیار بالایی است. شاید بسیاری از این 75 درصد کاربران که از این امکان استفاده نکرده‌اند اصلاً نمی‌دانند این قابلیت چیست و کاربرد و روش استفاده از ان چگونه است؟

ایده استفاده از این قسمت اینگونه است که هر گفتگویی باید با یک تصویر شروع شود اما مشکل اینجاست که این کار آن‌چنان هم ساده به نظر نمی‌رسد. ابتدا باید یک تصویر از طریق خود برنامه ثبت کنید و با ابزار مختلف آن را ویرایش کنید و تصویر را بفرستید، قبل از آنکه حتی کلمه‌ای با طرف مقابل صحبت کنید. البته مسلماً خیلی از کاربران میلی به این کار ندارند.

به‌هرحال اینستاگرام فقط به این قابلیت تکیه نمی‌کند و همچنان محکم روی پای خود ایستاده و به‌تازگی چند فیلتر جدید به برنامه‌اش اضافه کرده و 3 ماه پیش بود که توانست رکورد 200 میلیون کاربر فعال در یک ماه را بشکند.

شاید در آخر این سؤال برایتان پیش بیاید که چرا و چگونه 25 درصد از 200 میلیون کاربر را 45 میلیون کاربر به حساب آوردیم؟! در این گونه امارها اصولا تعداد کاربرانی که در یک ماه فعال هستند محاسبه می‌شوند و در ابتدا هم اشاره شد که این آمار 25 درصد برای ماه گذشته میلادی است و تعداد کاربران فعال در این ماه حدود 180 میلیون نفر بوده است.