اخیراً برخی کاربران گزارش داده‌اند که هنگام جستجو در اینستاگرام یک نقطه آبی را در کنار نام برخی کاربران مشاهده می‌کنند. این نقطه آبی چیست؟ و آیا به معنای آنلاین بودن افراد است؟ما در این پست به راز و رمز این نقطه ی آبی می پردازیم

ابتدا کاربران آیفون و حالا برخی کاربران اندروید متوجه نقطه‌های آبی در کنار اسامی برخی افراد در بخش جستجوی اینستاگرام شده‌اند. این نقطه آبی اما به گفته اینستاگرام به آنلاین بودن یا فعال بودن کاربر مورد نظر ارتباطی ندارد و به این معناست که کاربر مورد نظر تصویر یا ویدئویی منتشر کرده که شما هنوز آن را ندیده‌اید. اگر یک‌بار به پروفایل این افراد مراجعه کنید متوجه خواهید شد که دیگر این نقطه آبی در کنار اسم آن‌ها در بخش جستجو نمایش داده نخواهد شد.

این‌که چرا اینستاگرام تصمیم گرفته این نشان‌گر را در بخش جستجو نمایش دهد هنوز مشخص نیست اما به‌نظر می‌رسد این ویژگی آزمایشی نیز از زمان تغییرات در رابط کاربری و آیکن اینستاگرام اضافه شده است. اینستاگرام اخیراً قابلیت‌های مختلفی مثل ذخیره پیش‌نویس ( برای دیدن آموزش ذخیره پیش نویس اینجا کلیک کنید ) را نیز آزمایش می‌کند و به نظر می‌رسد تغییراتی بسیار بیشتر از افزایش زمان ویدئوها، تغییر رابط کاربری و تغییر چینش پست‌ها در فید را در سر دارد.

به این ترتیب همان‌طور که گفتیم این نقطه آبی ارتباطی با آنلاین بودن افراد ندارد و در حال حاضر راهی برای تشخیص آنلاین بودن کاربران وجود ندارد.

خبرهای تکمیلی به زودی قرار خواهد گرفت .