اینستاگرام به تازگی از عرضه قابلیت قرار دادن آلبوم عکس و ویدئو در هر پست خبر داد. به این ترتیب می‌توانید تا ده عکس یا ویدئو را در یک پست قرار دهید.

با این‌که پیش از این از آزمایش قابلیت آلبوم عکس در پست‌ها خبر داده بودیم اینستاگرام به‌تازگی این قابلیت را تأیید کرده است. به این ترتیب نیاز نیست برای تک تک تصاویر یک رویداد خاص پست متفاوتی ایجاد کنید و کافیست هنگام انتخاب عکس از گالری روی آیکنی که نشان‌دهنده چند تصویر است لمس کرده و چندین عکس یا ویدئو را انتخاب کنید. سپس می‌توانید فیلترها و افکت‌ها را برای تمام تصاویر و یا به‌صورت تک تک انتخاب و اعمال کرده و سپس آن‌ها را در قالب یک پست منتشر کنید.

قابلیت جدید اینستاگرام قراردادن ده عکس یا ویدئو در هر پست اینستاگرام

این پست‌ها تنها یک کپشن داشته و فعلاً فقط به صورت مربعی منتشر خواهند شد. بینندگان و دنبال کنندگان شما در کنار تصویر اول آیکن مربوط به آلبوم عکس و ویدئو را مشاهده خواهند کرد و به این ترتیب با کشیدن انگشت به چپ و راست می‌توانند بین سایر تصاویر جابجا شوند.

این قابلیت برای نسخه 10.9 اینستاگرام عرضه شده و هنوز برای همه کاربران فعال نشده است. اما انتظار داریم در روزهای آینده این ویژگی جدید و جذاب برای تمام کاربران اندروید و iOS از راه برسد.

***